Zobraziť: 28

Zobraziť: 28

Správne zvolené časti oblečenia sú jedným z hlavných faktorov ovplyvňujúcich pohodlie pri tréningu. V jesennom a zimnom období pri cvičení vonku je potrebné nosiť oblečenie, ktoré vás zahreje. Termoaktívne tričká budú v tomto prípade jedným z mimoriadne užitočných doplnkov. Ich úlohou je nielen chrániť pred chladom, ale aj odvádzať vlhkosť von. Podľa použitého materiálu a gramáže je možné rozlíšiť oblečenie určené na cvičenie na jar, na jeseň a v zime aj za veľmi veľkých mrazov. Prvá skupina je zďaleka najpočetnejšia a úlohou tohto typu oblečenia je predovšetkým udržiavať stálu telesnú teplotu a zaistiť dobré vetranie.

Čím sa líšia pánske termoaktívne tričká?

Vzhľadom na rad dôležitých funkcií, ktoré termoaktívne oblečenie plní, musí mať špecifické vlastnosti. Čím sa odlišujú tričká dostupné v obchode Desportivo?
• Dostupné modely sú vyrobené z ľahkého a priedušného materiálu.
• Použitie špeciálnej technológie pri výrobe znamená odvod potu von, čo zaručuje skvelý komfort pri fyzickej aktivite.
• Jednotlivé modely sú navyše vybavené sieťovinou, ktorá uľahčuje ventiláciu.
• Materiál je veľmi pružný a zároveň sa dokonale prispôsobí tvaru tela používateľa.
• Vďaka správnemu usporiadaniu švov nespôsobujú trenie ani pri intenzívnej aktivite.

Termoaktívna košeľa – použitie

Tento typ oblečenia funguje dobre v mnohých situáciách. Termoaktívne tričká do posilňovne sú výbornou voľbou pre tréning v zime. Sú tiež užitočné pre typické "zimy". Bežci ich využívajú veľmi ochotne, kvôli priedušnosti a väčšiemu komfortu používania oproti bavlnenému oblečeniu, ktoré veľmi rýchlo saje pot. Termoaktívne tričká volia aj cyklisti. Tie zase oceňujú to, že látka priľne k telu, čo zabraňuje vlneniu oblečenia vo vetre. Tričká tohto typu sa navyše skvele hodia ako jedna z vrstiev pri prevádzkovaní zimných športov, ako je lyžovanie, snowboarding alebo korčuľovanie.

Tričká dostupné v Desportivo

Sortiment našej predajne zahŕňa okrem iného značkové termoaktívne tričká Nike a adidas. Ponúkame veľmi široký výber veľkostí a farebných variantov, čo umožňuje zladiť konkrétny kúsok k zvyšku outfitu. Dostupné modely sú výbornou voľbou pre ľudí, ktorí hľadajú vysokú kvalitu, funkčnosť a atraktívny vzhľad. V Desportivo predávame iba originálne produkty, čo zaručuje plnú spokojnosť s vašimi nákupmi. Dostupné modely tričiek majú malé a decentné logo výrobcu. Sú okrem iného výbornou voľbou pre tréningy, hodiny posilňovne a fitness.

Čo by ste si mali pamätať, keď nosíte termoaktívne tričká?

Aby termoaktívne oblečenie plnilo svoju hlavnú úlohu, ktorou je odvádzanie potu a udržiavanie stálej teploty, musí dobre sedieť na tele. Voľbou podmerečnej veľkosti riskujeme nepohodlie a tlak, naopak príliš voľný model nebude odvádzať vlhkosť. V prípade vrstveného oblečenia si cez termoaktívnu košeľu oblečte fleece alebo mikinu, ktorá je tiež vybavená technológiou na odvod potu von. Bavlnené modely sa neodporúčajú ako vrchná vrstva kvôli ich hygroskopickým vlastnostiam.